صنایع چوب ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب - صنایع چوب ایران
logo-samandehi
ارسال آگهی

ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

مقاله ها 2019-05-10

ichoob.ir wood paint tools 734 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

رنگ کاری چوب حرفه‌ای است که افراد بسیار زیادی در این رشته مشغول به فعالیت هستند و کسب درآمد می‌کند. این رشته ارتباط مستقیم با نجارها و اساتید فعال در حوزه صنعت چوب دارد. اساساً وظیفه اصلی رنگ کار چوب تبدیل یک سازه چوبی خام به یک اثر زیبای هنری است. به عبارتی نقاش چوب می‌تواند یک سازه زیبای چوبی را به یک اثری بی‌ارزش و یک سازه معمولی چوبی را به یک اثر هنری زیبا تبدیل کند.

اگر شما واقعاً به رنگ کاری چوب علاقه‌مند هستید نیاز دارید ابزار و تجهیزات مناسب این رشته را تهیه کنید. در این نوشته تلاش می‌کنیم مجموعه‌ای از ابزارهای مورد نیازتان را معرفی کنیم تا برای خرید ابزار آمادگی داشته باشید. شما می‌توانید این ابزارها را از فروشگاه‌های اینترنتی ابزار خریداری کنید.

دستگاه سنباده دیسکی یا سنباده برقی:

این دستگاه از مهم‌ترین دستگاه‌های رنگ کاری چوب است با استفاده از دستگاه سنباده دیسکی و صفحه‌هایی که در فروشگاه‌های ابزار یراق به‌وفور پیدا می‌شود، امکان سنباده کاری اولیه و پرداخت ابتدایی سطح چوب را دارید. به‌راحتی با استفاده از این دستگاه می‌توانید پستی و بلندی‌های روی سطح چوب را صاف و یکنواخت کنید. همچنین امکان این را دارید که بر روی دستگاه سنباده برقی پدهای مختلفی نصب کنید. سَری‌های رایج موجود در فروشگاه‌های ابزار یراق در دو سایز کوچک و بزرگ معمولاً موجود هستند قطر صفحه سایز بزرگ ۲۳ سانتی متر و قطر صفحه سایز کوچک ۱۰ سانتیمتر است برای این صفحات معمولاً سنباده‌هایی از شماره ۸۰ تا ۲۲۰ استفاده می‌شود. پس از استفاده از دستگاه سنباده برقی بر روی چوب خطوط دایره‌ای شکل ایجاد می‌شود که باید با سنباده دستی یا دستگاه‌های دیگر این خطوط را از بین برد.

BO6040 500x500 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

دستگاه سنباده لرزان:

این دستگاه پس از سنباده دیسکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و با نصب سنباده‌های مختلف بر روی آن می‌توانید خطوط ریز موجود بر روی سطح چوب را به‌راحتی از بین ببرید. به عبارتی خطوطی که در اثر استفاده از سنباده دیسکی به وجود آمده را می‌توانید با استفاده از سنباده لرزان از بین ببرید.

 باید در نظر داشته باشید که جهت حرکت سنباده لرزان با جهت نقش و راه چوب یکی باشد. اگر شما خلاف جهت راه چوب از سنباده لرزان استفاده کنید خطوط بسیار ریزی بر روی چوب ایجاد می‌شود که در مراحل بعد رنگ کاری شما را به دردسر خواهد انداخت. سنباده لرزان هم در ابعاد و توان‌های مختلف در بازار موجود است شما با توجه به میزان بودجه و نوع نیاز خود می‌توانید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

lu89keya360es7a768fg 500x451 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

دستگاه سنباده گرد لرزان:

این دستگاه در کمتر کارگاه نجاری یافت می‌شود اما یکی از بهترین دستگاه‌ها برای پرداخت نهایی سطح چوب است. شما با استفاده از این دستگاه می‌توانید ریزترین خطوط موجود بر روی سطح چوب را از بین ببرید همچنین با توجه به مکانیسم آن سرعت صیقلی کردن و پرداخت کار به نسبت روش دستی بسیار بالاتر خواهد بود این دستگاه می‌تواند به‌راحتی به‌اندازه چندین کارگر برای شما کار کند و سرعت انجام کارهای شما را بالاتر ببرد.

dc3fd06ea6c0cb27108badb0b02636e7 500x500 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

پمپ باد:

اگر قرار است به‌صورت حرفه‌ای رنگ کاری کنید و پروژه‌هایتان را باکیفیت به مشتری تحویل دهید یکی دیگر از دستگاه‌های مورد نیازتان پمپ باد است. از پمپ باد برای تأمین فشار هوای مورد نیاز پیستوله و همچنین تمیز کردن سطح کار از هرگونه گرد و خاک با استفاده از فشار باد و بادپاش استفاده می‌شود. اگر قرار باشد با استفاده از قلم‌مو سیلر، کیلر و نیم پلی استر را بر روی سطح چوب اجرا کنید نباید انتظار انجام یک پروژه حرفه‌ای و بدون عیب و نقص داشته باشید. پمپ باد در ظرفیت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود اما حداقل ظرفیت مورد نیاز یک کارگاه رنگ کاری کوچک پمپ باد ۱۰۰ لیتری و برای کارگاه بزرگ‌تر باید پمپ بادی به ظرفیت ۵۰۰ لیتر و بیشتر در نظر داشته باشید.

4d0a22 500x500 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

رطوبت گیر:

رطوبت گیر وسیله ایست که مانع از ورود رطوبت به پیستوله و مخلوط شدن آن بارنگ می‌شود. همان طور که می‌دانید بسیاری از مشکلاتی که در هنگام رنگ کاری با آن مواجه می‌شوید در اثر نفوذ رطوبت آب به داخل پیستوله و مخلوط شدن آن بارنگ هست رطوبت گیرها در دو نوع بزرگ و کوچک در فروشگاه‌های ابزار یراق موجود هست مدل بزرگ در قسمت خروجی پمپ باد نصب می‌شود اما رطوبت گیر سایز کوچک به ابتدای ورودی هوا در پیستوله نصب می‌شود و مانع از عبور رطوبت به داخل پیستوله می‌گردد قیمت رطوبت گیر بزرگ حدود ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان و قیمت رطوبت گیر کوچک ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان است.

e37ae499e8490400687d0691f048623d 800x800 500x500 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

پیستوله:

پیستوله ابزاری است که برای پاشش درست و اصولی و یکنواخت رنگ بر روی سطح چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد به عبارتی شما وقتی  رنگ آستر را بر روی کار اجرا کردید باید مابقی مراحل کار را با استفاده از پیستوله پیش ببرید. سیلر کاری، کیلر کاری، پاشش پلی استر، پاشش همرنگی و دیگر موارد جزو وظایف پیستوله است. هرچند که می‌توان  رنگ را با استفاده از قلم‌مو بر روی کار اجرا کرد اما به هیچ عنوان قلم‌مو نمی‌تواند باکیفیت پیستوله رنگ را اجرا کنید.

رنگ پاش هیوندای مدل 358 e70 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

کاردک:

کاردک ابزاری است که معمولاً به‌صورت جفت در رنگ کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد شما می‌توانید با استفاده از کاردک، مل، سیریش و پودرهای رنگی را با آب مخلوط کنید و خمیری به نام بتونه بسازید. با استفاده از کاردک می‌توانید سطح چوب را ماستیک کنید و یا درز و سوراخ‌های موجود بر روی چوب را بپوشانید. تلاش کنید بعد از استفاده کاردک و بتونه کاری، به‌خوبی کاردک را تمیز کنید تا برای بتونه کاری بعدی، آماده باشد.

images product 2c322a36d3 crop850x850 260x260 str - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

دریل:

دریل ابزاری است که کاربرد بسیار زیادی در صنعت چوب و دیگر صنایع دارد. با استفاده از این ابزار می‌توانید بر روی سطوح مختلف سوراخ ایجاد کنید؛ اما واقعاً کاربردهای دریل محدود به سوراخ کردن اشیا نیست شما می‌توانید به‌صورت ابتکاری ابزارهای مختلف سنباده کاری بسازید و با دریل سنباده کاری آسان‌تری انجام دهید.  به‌عنوان مثال در نوشته‌های پیشین آموزش ساخت سنباده پره‌ای را منتشر کرده بودیم که برای به حرکت درآوردن سنباده پره‌ای باید از دریل استفاده کنید

024 دیوالت23 1200x900 500x375 - ابزار مورد نیاز کارگاه رنگ کاری چوب

ابزار مورد نیاز کارگاه  رنگ کاری چوب محدود به مواردی که در این مطلب آورده‌ایم نیست  به‌مرور زمان به تجهیزات و ابزارآلات بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد.

منبع : www.ichoob.ir

بدون برچسب

188 بازدید کل ، 1 امروز

  

تبلیغات

ارسال نظر

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر خود را ارسال کنید.

 • DW625E A1 Detail 0 1 50x50 - ۶ کاربرد اور فرز نجاری

  ۶ کاربرد اور فرز نجاری

  با در 2019-08-08 - 0 نظرات

  اور فرز یا فرز دستی یکی از دستگاه‌های پر استفاده در صنایع چوب است. این دستگاه را تقریباً می‌توان در تمامی کارگاه‌های صنعت چوب یافت. جد بزرگوار اور فرز همان فرز میزی یا فرز صندوقی و فرزندان خلف آن، همین دستگاه‌های CNC تراش مورد استفاده در صنعت چوب هستند! شاید با مطالعه جمله بالا به […]

 • screws 1 300x191 50x50 - آشنایی با انواع پیچ خودکار نجاری

  آشنایی با انواع پیچ خودکار نجاری

  با در 2019-08-27 - 0 نظرات

  امروزه با توسعه و پیشرفت صنعت نجاری پیچ خودکار بیشتر از همیشه کاربرد پیدا کرده و نقش مهمی را در این صنعت ایفا می نمایند.درگذشته بیشتر اتصالات بوسیله چسب و میخ انجام میگرفت ولی با توسعه و پیشرفت صنعت و معرفی انواع ورق ها و مصنوعات چوبی استفاده از پیچ ها در صنعت نجاری افزایش […]

 • images 50x50 - معرفی تیغه فرز نجاری

  معرفی تیغه فرز نجاری

  با در 2019-10-08 - 0 نظرات

  معرفی تیغه فرز نجاری تیغه‌های اور فرز  از ابزارهای پرکاربرد در صنعت چوب و نجاری هستند و تنوع ان ها بسیار زیاد میباشد برای خرید این نمونه از تیغه ها با مراجعه به فروشگاه های فروش ابزار میتوانید بسته به نیاز خود انها را انتخاب و خرید نمایید البته نکته بسیار مهم در خرید این […]

 • 1 50x50 - لولا گازور چیست

  لولا گازور چیست

  با در 2019-10-08 - 0 نظرات

  لولا گازورساده یا همان  لولا گازور معمولی که برخی با نام لولا فنری یا لولا کابینت و یا  لولا گازور میشناسند یکی از رایج ترین محصولات جهت نصب کابینت می باشد. لولا گازور ساده به دو نوع  لولا گازور ساده تک مرحله و  لولا گازور دومرحله تقسیم میشود که در ایران اغلب از  لولا گازور تک مرحله استفاده  میشود. لولا گازور دارای […]