صنایع چوب معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران - صنایع چوب ایران
نماد اعتماد الکترونیکی logo-samandehi
ارسال آگهی

معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

مقاله ها 2019-05-09

منگنه کوب بادی یکی از ابزارهایی است که در صنعت چوب کاربردهای فراوانی دارد. مبل سازها، نجارها، درب سازها، پالت سازها و دیگر اساتید از مخاطبین اصلی منگنه کوب بادی هستند. البته منگنه کوب فقط با فشار هوا کار نمی‌کند و امروزه برخی تولیدکننده‌ها اقدام به ساخت منگنه کوب و میخکوب برقی نیز کرده‌اند. در این نوشته قرار است میخکوب‌های بادی موجود در بازار ایران را به شما معرفی کنیم.

منگنه کوب بادی BeA ساخت آلمان

چوب 11 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

منگنه کوب بادی BeA یکی از برندهای با دوام و حرفه ای است که در بازار ایران وجود دارد. همان‌طور که از محصولات ساخت آلمان انتظار می‌رود، این منگنه کوب دارای کیفیت بالا در ساخت و کارایی مناسب است. Made in Germany حک شده بر روی بدنه دستگاه از اصالت این محصول حکایت می‌کند.

نیروی هوا مورد نیاز برای شلیک منگنه ۶ تا ۱۰ بار است و در داخل جعبه این منگنه کوب یک عدد تیغ و پیستون به عنوان لوازم یدکی وجود دارد که تا سالیان سال خیال شما بابت تأمین قطعات راحت است؛ چون تیغه و پیستون منگنه کوب به راحتی خراب نمی‌شود. اگر از ابزار خود به خوبی نگهداری کنید و اجازه ندهید رطوبت وارد دستگاه شود، مطمئن باشید به لوازم یدکی هم به زودی نیاز پیدا نخواهید کرد.

ظرفیت خشاب این دستگاه ۱۶۰ عدد منگنه است و در زمان شلیک صدای کمتری نسبت به دیگر رقبا تولید می‌کند. بدنه ارگونومیک دستگاه، به اپراتور کمک می‌کند که مدت زمانی بیشتر و با خستگی کمتر  از دستگاه استفاده کند.

در ایران منگنه‌های زیادی به نام طرح BeA در بازار به فروش می‌رسند

اطلاعات کامل منگنه کوب بادی BeA

نوع منگنه کوب: بادی

اندازه دستگاه: ۲۱ سانتی متر ارتفاع ۱۴ سانتی متر عرض و ۴ سانتی متر ضخامت

ظرفیت خشاب: ۱۶۰ عدد منگنه

نوع سوزن منگنه: ۸۰/۴ الی ۸۰/۱۶

محتویات جعبه: آچار آلن، روغن دان، لاستیک کف، تیغ و پیستون

نقاط قوت منگنه کوب بادی BeA

سرعت بالا، مقاومت بالا، کیفیت ساخت، صدای کم، مصرف کم هوا

نقاط ضعف منگنه کوب بادی BeA:

قیمت بالا

منگنه کوب / میخ دوپایه کوب بادی FASCO ایتالیا

چوب 2 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

این محصول همان‌طور که از نامش پیداست برای کوبیدن منگنه‌هایی با سایز بسیار بزرگ‌تر از حالت استاندارد به کار می‌رود. با این دستگاه میخ دوپایه کوب یا حتی دستگاه منگنه ۹۷ کوب هم گفته می‌شود. این دستگاه ایتالیایی هم از کیفیت بسیار بالایی در ساخت برخوردار است و اگر از آن به خوبی استفاده کنید، سالیان سال با شما همراه خواهد بود.

ابعاد منگنه کوب بادی فسکو به صورت ۲۴ سانتی متر ارتفاع، ۱۸ سانتی متر عرض و ۵ سانتیمتر ضخامت است.

وزن میخ دوپایه کوب FASCO یک کیلوگرم است. ظرفیت خشاب این دستگاه ۱۰۰ عدد و فشار هوای مورد نیاز برای شلیک ۶ تا ۱۰ بار است. شما امکان استفاده از سوزن‌هایی با اندازه ۹۷/۱۰ تا ۹۷/۲۵ را در این دستگاه خواهید داشت.

ضامن خشاب در کنار ماشه قرار دارد و اپراتور به راحتی و در سریع‌ترین زمان سوزن جدید را جاگذاری می‌کند. جهت حفظ ایمنی استادکار، یک ضامن جلوتر از زبانه دستگاه نصب شده است. با وجود این ضامن تا زمانی که دستگاه را بر سطح کار قرار ندهید، با فشار دادن ماشه شلیک انجام نمی‌شود.

منگنه کوب بادی RAINCO ساخت ایتالیا

چوب 3 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

Rainco برندی ناشناخته در بازار ابزار نجاری است که با اصالت ایتالیایی خود، ابزار خاص و حرفه‌ای می‌سازد! به جرئت می‌توان این منگنه کوب بادی را یکی از قوی‌ترین منگنه کوب‌های موجود در بازار دانست. تقریباً می‌توان از نظر شکل و قیافه دستگاه به این قدرت پی برد. وزن این دستگاه ۲.۵ کیلوگرم است که با ابعاد ۳۴ * ۲۱ * ۶ یکی از پر حجم‌ترین منگنه کوب‌هاست. ظرفیت خشاب ۱۴۰Rainco 100 عدد می‌باشد. این دستگاه برای شلیک منگنه به ۷ تا ۱۰ بار فشار هوا نیاز دارد و سوزن مصرفی آن هم منگنه ۱۴۰ است.

 منگنه‌های ۱۴۰ را با نام میخ TS62 هم می‌شناسند. قطر منگنه‌های TS62 حدود یک میلی‌متر، پهنای منگنه ۲۵ میلی‌متر و ارتفاع پایه آن از ۱۰ تا ۳۵ میلی‌متر می‌باشد. سوزن‌های این منگنه کوب در هر فروشگاهی به‌سادگی پیدا نمی‌شوند

منگنه کوب پنوماتیک V (وی) زن Sumake تایوان

چوب 4 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

برند سوماک را تقریباً بیشتر نجارهای قدیمی می‌شناسند. رنگ محصولات سوماک معمولاً زرد هست. مدل SUMAKE V-15AH با وزن ۱.۳ کیلوگرم قابلیت کوبیدن منگنه‌های وی (V) را دارد. سوزن V معمولاً برای اتصال بخش‌های قاب عکس استفاده می‌شود. برای اتصال بخش‌های قاب عکس، منگنه را از پشت قاب و در قسمت اتصال فارسی شده می‌کوبند.

ظرفیت خشاب وی زن بادی SUMAKE V-15AH 300 منگنه است و فشاری معادل ۷ تا ۱۰ بار هوا برای کوبیدن منگنه نیاز است. یکی از خصوصیات بارز این دستگاه امکان تنظیم خشاب برای استفاده از سوزن‌های مختلف در سایزهای ۷، ۱۰، ۱۲ و ۱۵ میلی‌متر است.

این دستگاه دارای یک سال گارانتی است؛ اما خدمات گارانتی شامل شکستن تیغه نمی‌شود. خدمات گارانتی این برند فقط در محل شرکت گارانتی کننده واقع در تهران انجام می‌شود. به عبارتی می‌توان گفت در ۹۰ درصد موارد خرابی دستگاه به دلیل شکستن تیغه هست. پس به خدمات گارانتی نیازی پیدا نمی‌کنید.

پلاک زن (وی زن) بادی سوماک Sumake تایوان

چوب 5 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

پلاک زن هم بیشتر در رشته قاب سازی جهت کوبیدن سوزن پلاک در پشت قاب چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلاک زن با V زن تفاوت دارد. از پلاک زن برای نگهداری شیشه در پشت قاب چوبی استفاده می‌شود.

وزن این دستگاه ۸۲۰ گرم است و امکان قرار دادن ۳۰۰ عدد سوزن در داخل خشاب آن را خواهید داشت. دستگاه پلاک زن برای شلیک پلاک به ۶ تا ۱۰ بار فشار هوا نیاز دارد.

شرکت‌های تولید کننده قاب عکس از مشتریان و استفاده‌کننده‌ای این دستگاه هستند. اگر به صورت عمده قاب تولید می‌کنید، به‌جای کوبیدن میخ برای نگه داشتن شیشه، می‌توانید از دستگاه پلاک زن بادی استفاده کنید.

منگنه کوب بادی پیشانی بلند BeA (کلاغی) FS8016LN

چوب 6 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

این منگنه کوب باکیفیت آلمانی وزنی معادل ۱۱۰۰ گرم دارد و امکان استفاده از سوزن منگنه‌هایی با شماره ۸۰/۶ تا ۸۰/۱۶ را خواهید داشت. ظرفیت خشاب این دستگاه ۱۴۰ عدد سوزن است. منگنه کوب بادی پیشانی بلند یا کلاغی با توجه به وجود پیشانی بلند مناسب استفاده برای رویه کوبی و صنعت مبلمان است.

منگنه کوب پنوماتیک ۹۷ کوب SUN

چوب 7 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

همان‌طور که در بالا اشاره شد دستگاه منگنه ۹۷ کوب امکان کوبیدن سوزن‌های دو پایه بند یا همان میخ دو پایه را دارا می‌باشد. سوزن منگنه‌های مورد استفاده در این دستگاه از نوع ۹۷ با پایه‌های ۱۰ الی ۲۵ میلی‌متر است. در دماغه این منگنه کوب زبانه‌ای وجود دارد که ماشه دستگاه فقط با فشرده شدن بر روی صفحه فعال می‌شود.

از این ابزار در صنایع کفش دوزی، رویه کوبی، پارکت، کف‌پوش، صندوق سازی، دکوراسیون، قاب سازی و … استفاده می‌شود. منگنه کوب سان ساخت چین است و ظرفیت خشاب آن ۱۰۰ عدد هست.

منگنه کوب بادی نوک بلند (کلاغی) ABD FS8016LN

چوب 8 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

مهم‌ترین خصوصیت منگنه کوب‌های کلاغی، نوکِ بلند آن‌هاست که برای فشردن منگنه بر روی فوم و ابر، در صنعت رویه کوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ABD محصول کشور چین است که در رده منگنه کوب‌های معمولی قرار دارد. در این دستگاه امکان استفاده از سوزن منگنه‌هایی با ارتفاع ۶ تا ۱۶ میلی‌متر خواهید داشت.

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، این دستگاه طرح BeA آلمان است؛ اما ساخت چین می‌باشد و در رده کیفیتی معمولی ساخته شده است. قیمت این دستگاه هم بسیار ارزان‌تر از BeA آلمان است.

منگنه کوب بادی سوماک مدل ۸۰/۱۶

چوب 9 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

این منگنه کوب سبک وزن تایوانی وزنی معادل ۹۰۰ گرم دارد که سوزن‌های ۸۰/۴ تا ۸۰/۱۶ را پشتیبانی می‌کند. سوماک یکی از برندهای معتبر و قدیمی تایوانی است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. ظرفیت خشاب دستگاه ۱۶۰ سوزن منگنه است.

ویژگی جالب این دستگاه این است که در زیر ماشه آن یک ضامن برای جلوگیری از شلیک ناگهانی وجود دارد. لوازم یدکی سوماک هم در بیشتر تعمیرگاه‌های لوازم نجاری موجود هست.

میخ دوپایه کوب DAMAR مدل N85

چوب 10 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

دستگاه منگنه کوب N85 دامار ساخت چین می‌باشد؛ اما DAMAR را می‌توان یک از ابزار باکیفیت چینی دانست. این دستگاه به خاطر ساختارش وزن نسبتاً زیادی دارد. ۲۷۵۰ گرم وزن برای یک دستگاه دو پایه کوب، نشان از حجم بالاتر و انداز بزرگ‌تر دستگاه دارد. ظرفیت خشاب این دستگاه ۱۰۰ عدد میخ دوپایه است. در مجموع دستگاه‌های میخ دوپایه کوب از نظر اندازه بزرگ‌تر و از نظر وزن سنگین‌تر از منگنه کوب‌های معمولی هستند.

این دستگاه با کیف مخصوص به بازار عرضه می‌شود. میخکوب دامار گارانتی ندارد ولی برای تأمین قطعات یدکی مشکل چندانی نخواهید داشت. میخ‌های این دستگاه در هر فروشگاهی موجود نیست؛

منگنه کوب بادی ABD

چوب 11 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

همان‌طور که در بالا اشاره شد، برند ABD ساخت چین کپی و طرح BeA آلمان است. وزن این ابزار ۱۱۰۰ گرم است و امکان بارگذاری ۱۶۰ عدد سوزن منگنه در داخل آن خواهید داشت. به همراه پک دستگاه، یک عدد روغن دان، ۲ عدد آچار، یک عدد پیستون و تیغه یدکی و یک عدد لاستیک کف بدنه وجود دارد.

اگر بودجه کافی برای خرید منگنه کوب بادی اورجینال آلمانی ندارید، این محصول چینی هم به نسبت قیمتش، کیفیت مناسبی دارد.

منگنه کوب بادی Deniz

چوب 12 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

این منگنه کوب هم مانند ABD طرح BeA هست و قیمتی به مراتب پایین‌تر از مدل آلمانی دارد. مزیت این دستگاه دماغه باریک آن است که این ویژگی باعث می‌شود با دقت بیشتری محل کوبش منگنه را مشخص کنید. جنس بدنه دستگاه از آلومینیوم است و قسمت متحرک آن از آهن می‌باشد. منگنه مورد استفاده در این دستگاه از نوع ۸۰ است که امکان استفاده از پایه‌های ۴ تا ۱۵ میلیمتر را خواهید داشت

بدون برچسب

86 بازدید کل ، 1 امروز

  

تبلیغات

ارسال نظر

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر خود را ارسال کنید.

 • pichdasty 50x50 - معرفی انواع گیره نجاری

  معرفی انواع گیره نجاری

  با در 2019-05-13 - 0 نظرات

  گیره نجاری گیره نجاری یکی از ابزارهای پر کاربرد و مفید مهم در صنایع چوب و MDF است. از گیره نجاری در موارد بسیاری می‌توان استفاده کرد و کارکرد خاصی را نمی‌توان برای آن مشخص نمود. در واقع گیره نگهدارندِ و اتصال دهنده‌ی دو قطعه کار به یکدیگر است.دنیای نجاری امروز مدرن تر از قبل […]

 • img 20171223 180437 2261736588547 50x50 - لمبه چوبی چیست و چه مزایای در سقف خانه دارد

  لمبه چوبی چیست و چه مزایای در سقف خانه دارد

  با در 2019-05-18 - 0 نظرات

  لمبه یکی از محبوب‌ترین دیوار پوش‌های مورد استفاده در ساختمان‌های ایرانی است. لمبه چوبی معمولاً از برش‌های چوب کاج ساخته می‌شوند. چوب کاج به واسطه ارزان بودن و مقاومت در برابر رطوبت و حشرات یکی از مناسب‌ترین گونه‌های چوب برای ساخت لمبه است. در این نوشته به معرفی لمبه چوبی و خصوصیات آن می‌پردازیم. با […]

 • learn painting 50x50 - معرفی انواع رنگ چوب

  معرفی انواع رنگ چوب

  با در 2019-05-05 - 0 نظرات

  رنگ چوب انواع مختلفی دارد و روش‌های مختلفی برای اجرای رنگ بر روی چوب وجود دارد. شاید شما تجربه‌ای از رنگ کاری چوب نداشته باید و این سؤال برایتان پیش آمده باشد که چه رنگی مناسب چوب است؟ انتخاب رنگ بر اساس، نوع سازه، محل استفاده از سازه، شرایط آب و هوایی، شرایط دمایی، شرایط […]

 • چوب 10 50x50 - معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

  معرفی و خرید انواع منگنه کوب بادی مناسب صنعت چوب در بازار ایران

  با در 2019-05-09 - 0 نظرات

  منگنه کوب بادی یکی از ابزارهایی است که در صنعت چوب کاربردهای فراوانی دارد. مبل سازها، نجارها، درب سازها، پالت سازها و دیگر اساتید از مخاطبین اصلی منگنه کوب بادی هستند. البته منگنه کوب فقط با فشار هوا کار نمی‌کند و امروزه برخی تولیدکننده‌ها اقدام به ساخت منگنه کوب و میخکوب برقی نیز کرده‌اند. در […]

 • 4 1 50x50 - خم کردن چوب با سه روش

  خم کردن چوب با سه روش

  با در 2019-04-25 - 0 نظرات

  خم کردن چوب با اين 3 روش به سادگي چوب را خم کنيد. در اکثر پروژه‌هاي چوبي از صفحه‌هاي صاف استفاده مي‌شود، اما گاهي لازم است چوب را خم کنيد. خم چوب پروژه را منحصر به فرد مي‌کند. روش‌هاي مختلفي براي خم کردن چوب وجود دارد که هر يک مزايا و معايب خود را دارد. […]